درمان افسردگی : کدام روش ها را توصیه می کنیم ؟

درماتن افسردگی : مرکز روانشناسی بوجیکا، یکی از مراکز پزشکی حرفه ای و متخصص در زمینه ی درمان های روانی است. با دراختیار داشتن کادری مجرب از روانشناسان متخصص، بوجیکا آماده ی ارائه ی خدمات روان درمانی به مراجعین عزیز می باشد.

0

درمان افسردگی

درمان افسردگی از نیاز های واجب برای هر فردی است که احساس می کند درگیر این بیماری شده. در این مقاله به بررسی راه ها و نکته هایی برای درمان افسردگی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

درمان افسردگی
درمان افسردگی

مرکز روانشناسی بوجیکا، یکی از مراکز پزشکی حرفه ای و متخصص در زمینه های درمان های روانی است. با دراخیتر داشتن کادری مجرب از روانشناسان متخصص، بوجیکا آماده ی ارائه ی خدمات رواندرمانی به مراجعین عزیز می باشد. شما هم اکنون می توانید برای تعیین نوبت مشاوره اینجا را کلیک کنید و با ما تماس بگیرید.

وقتی افسرده هستید این احساس به شما دست می دهد که هیچوت نمی توانید از زیر سایه ی تاریک آن بیرون بیایید. هرچند حتی شدیدترین افسردگی ها هم قابل درمان هستند. پس اگر افسردگیتان شما را از زندگی کردن آنطور که دوست دارید دور کرده است، برای کمک گرفتن از یک مشاور تردید نکنید. درمورد اینکه چگونه گزینه های درمانی افسردگی به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب تر است، اطلاعات کسب کنید. از درمان با دارو گرفته تا تغییرات سبک زندگی سالم، درمان های موثر بسیاری وجود دارند که می توانند به شما در غلبه کردن بر افسردگی، احساس شادی و امید دوباره و بهبود شرایط زندگی کمک کنند.(درمان افسردگی)

درمان های افسردگی

درست همانطور که هیچ دو نفری به شکلی مشابه تحت تاثیر افسردگی قرار نگرفته اند، هیچ درمان افسردگی جامعی نیز که برای همه موثر باشد وجود ندارد. یک درمان ممکن است برای یک نفر موثر باشد، در حالی که برای دیگری کار نکند. بهترین روش برای درمان افسردگی، اطلاع یافتن از گزینه های درمانی مختلف ، و سپس تنظیم آنها متناسب برای رفع نیازهای خود فرد است.(درمان افسردگی)

نکته هایی درباره درمان افسردگی

تا می توانید در مورد افسردگی خود مطالعه کنید و اطلاعات کسب کنید. مهم است که تعیین شود آیا نشانه های افسردگی شما ناشی از بیماری های نهان است یا خیر. اگر چنین است، ابتدا باید این بیماری نهان درمان شود. شدت افسردگی شما نیز یک عامل مهم است. هرچه افسردگی شدیدتر باشد، درمان برای شما بیشتر ضروری است.

پیدا کردن درمان مناسب نیاز به زمان دارد. ممکن است برای پیدا کردن درمان و حمایتی که برای شما بهترین کارکرد را دارد مجبور شوید از روش آزمون و خطا استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر تصمیم به پیگیری درمان دارید، ممکن است نیاز داشته باشید چند درمانگر را امتحان کنید تا مناسب ترین را برای خودتان پیدا کنید . یا ممکن است یک داروی ضد افسردگی را امتحان کنید، تنها برای اینکه متوجه شوید اگر یک ساعت در روز پیاده روی کنید به آن نیازی ندارید. در برابر تغییر و کمی آزمون باز و پذیرا باشید.

تنها به دارو اکتفا نکنید. اگرچه داروها می توانند علائم افسردگی را کاهش دهند، معمولا برای استفاده در طولانی مدت مناسب نیستند. درمان های دیگر شامل تمرین ورزشی و تراپی، می توانند به اندازه ی دارو ها موثر باشند، بلکه هم بیشتر، و عوارض جانبی دارو را هم ندارند. اگر تصمیم دارید دارو درمانی را امتحان کنید، به یاد داشته باشید که دارو ها زمانی بیشتر تاثیر می گذارند که در کنارشان سبک زندگی تان را به سبکی سالمتر تغییر دهید.

حمایت اجتماعی دریافت کنید. هرچه بیشتر ارتباطات اجتماعی خود را پرورش و رشد دهید، بیشتر از افسردگی در امان خواهید بود. اگر احساس خستگی می کنید، در صحبت کردن با اعضای خانواده یا دوستان مورد اعتماد خود تردید نکنید. به دنبال ارتباطات جدید با افراد جدید باشید. اما به هرکسی اعتماد نکنید. درخواست کمک نشانه ضعف نیست و به این معنی نیست که شما باری بر دوش دیگران هستید. اغلب یک اقدام ساده مانند صحبت کردن رو در رو  با یک نفر می تواند کمک بزرگی باشد.

درمان به زمان و تلاش نیاز دارد. تمام این درمان های افسردگی زمان برند و گاهی اوقات ممکن است به شکل کشنده ای آهسته به نظر برسند. این کاملا طبیعی است، روند بهبودی معمولا بالا و پایین های خاص خودش را دارد.

تغییر سبک زندگی : بخش بسیار مهمی از درمان افسردگی

تغییر سبک زندگی آسان است، اما ابزار قدرتمندی در درمان افسردگی است. گاهی اوقات این تغییر تمام آن چیزی است که به آن نیاز دارید. حتی اگر به تغییرات دیگری نیز نیازمندید، دادن تغییر در سبک زندگی می تواند به درمان سریعتر افسردگی کمک کند و از بازگشت آن جلوگیری نماید.(درمان افسردگی)

درمان افسردگی
درمان افسردگی

تغییرات سبک زندگی برای درمان افسردگی

تمرینات ورزشی. ورزش منظم می تواند در درمان افسردگی، به اندازه دارو ها موثر باشد. ورزش نه تنها موجب ترشح سروتونین، اندورفین و دیگر مواد شیمیایی انرژی زا در مغز می شود، همچینین رشد و ارتباط سلول های مغزی را تقویت می کند، دقیقا همانطور که داروهای ضد افسردگی عمل می کنند. بهتر از همه اینکه، نیاز ندارید برای بهره مندی از تاثیرات آن، ورزش سنگین انجام بدهید. حتی نیم ساعت پیاده روی روزانه می تواند تغییر بزرگی در شما ایجاد کند. برای بهره مندی هرچه بیشتر ، برنامه ریزی کنید که در روز های مشخصی از هفته ۳۰ الی ۶۰ دقیقه ایروبیک کار کنید.(درمان افسردگی)

تقویت ارتباط اجتماعی. روابط اجتماعی قوی تنهایی و جداماندگی را که از عوامل افسردگی هستند، کاهش می دهد. ارتباط مداومتان با دوستان و خانواده را حفظ کنید، یا به یک گروه یا کلاس ملحق شوید. انجام کار ها و فعالیت های اجتماعی داوطلبانه راهی بسیار خوب برای افزایش ارتباطات اجتماعی است.(درمان افسردگی)

تغذیه. خوب غذا خوردن و غذای خوب خوردن، برای سلامت روح و جسم ضروری است. کم خوردن، و وعده های مناسب و مغذی روزانه به شما برای حفظ انرژی و کاهش ناتعادلی های روحی کمک می کند. هر چند اعتیاد به مواد غذایی پر شکر باعث انرژی زایی سریع می شود، اما ترکیبات کربوهیدراتی گزینه های غذایی بهتری هستند.(درمان افسردگی)

بخوابید. خواب تاثیر شگفت انگیزی بر حال و هوای فرد دارد. زمانی که به اندازه ی کافی نمی خوابید، علائم افسردگیتان بدتر می شوند. . کم خوابی باعث افزایش تحریک پذیری خلق و خو، غم و اندوه و خستگی می شود. هر شب به اندازه کافی بخوابید.  مردم معمولا به حداقل ۷ ساعت خواب شبانه احتیاج دارند. سعی کنید هر شب بین ۷ تا ۹ ساعت بخوابید(درمان افسردگی)

درمان افسردگی در مردان

افسردگی در مردان و زنان تفاوتی ندارد. همه را به یک اندازه آزار می دهد. تنها ممکن است مردان به الگوی متفاوتی از روابط اجتماعی نسبت به زنان، برای درمان افسردگی احتیاج داشته باشند.

سریعترین درمان افسردگی

یکبار برای همیشه می گوییم. هیچ درمان سریعی برای افسردگی وجود ندارد. درمان های افسردگی نیازمند زمان و حوصله اند. رفتار هایی مانند تغییر سبک زندگی می توانند به تسریع روند درمانی کمک کنند، اما نمی توان به آنها درمان سریع گفت. سرعت درمان افسردگی بستگی به خود فرد و میزان تلاش و خواستش برای درمان شدن دارد.

درمان افسردگی خفیف

برای درمان افسردگی های خفیف، همان راهکار های درمان افسردگی را در پیش بگیرید. اگر احساس می کنید در لبه ی افسردگی قرار دارید، سعی کنید تا جای ممکن، تا جایی که به خود و کسی آسیبی نرسانید، کار ها و فعالیت های جدیدی را در پیش بگیرید. با آدم های جدید ملاقات کنید، به جاهایی بروید که تا به حال نرفته اید. بیشتر ورزش کنید.

علل و درمان افسردگی

افسردگی می تواند علت های گوناگونی داشته باشد. این علل برای هرکس منحصر به فردند. وقایعی مانند تنهایی، رو به رویی با یک اتفاق غم انگیز خانوادگی، از دست دادن عزیزان، یا حتی گیر کردن در روزمرگی، همگی می توانند از علل افسردگی باشند. به همان آسانی که می توان در دام افسردگی افتاد، به همان سادگی هم می توان آن را درمان کرد. فعالیت های ساده ای همچون ورزش و تجربه ی اتفاقات جدید، می توانند افسردگی شما را در طول زمان برطرف کنند.

بیشتر بدانید

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.